Czwarta edycja projektu „Jeżdżę z głową” .

W terminie od 19 stycznia 2016 r. do 27 stycznia 2016 r. w okresie ferii zimowych grupa 12 uczniów  klasy III i IV z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Pałecznicy i Filii Szkoły w Ibramowicach pod opieką nauczycieli wyjeżdżała na jednodniowe szkolenia prowadzone w formie zjazdów na nartach, które przeprowadzone zostały na stacji narciarskiej Sławicki Raj w Sławicach Szlacheckich koło Miechowa.

Kurs prowadzony był dla 12 osobowej grupy pod okiem instruktora. Grupa uczniów spędziła na wyciągu 18 godzin w czasie 6 jednodniowych wyjazdów – 3 godz. nauki na stoku pod okiem instruktora dzięki, któremu dzieci nabyły umiejętność podstaw poprawnej techniki jazdy na nartach. Instruktor zapoznał także młodych uczniów z bezpiecznym korzystaniem ze stoków narciarskich oraz nawykiem jazdy w kasku. Na koniec kursu został przeprowadzony sprawdzian potwierdzający nabyte umiejętności jazdy na nartach.

Instruktor narciarstwa – pan Piotr Ziętek – nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Pałecznicy.

Opiekun grupy – pan Piotr Midro – nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Pałecznicy.

Była to czwarta edycja projektu „Jeżdżę z głową” współfinansowenego ze środków budżetowych Województwa Małopolskiego oraz budżetu Gminy Pałecznica. Wkład finansowy rodziców wynosił 100 zł od uczestnika.