Drodzy mieszkańcy gminy !!!

Nadchodzą święta Bożego Narodzenia. Każdy z nas ma wiele pracy, ale w tym szczególnym okresie nie powinniśmy zapominać o ludziach potrzebujących, samotnych, gdyż święta to czas radości, dzielenia się, życzliwości.

Dlatego też  Urząd Gminy w Pałecznicy, Gminna Biblioteka Publiczna i Zespół Szkół w Pałecznicy dołączyli do charytatywnej akcji „Szlachetna Paczka”, której głównym założeniem jest niesienie realnej pomocy najuboższym rodzinom. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom.

 

Organizowana zbiórka na naszym terenie zostanie przekazana 6 osobowej rodzinie (w tym 4 dzieci) z powiatu proszowickiego znajdującej się w bardzo trudnej sytuacji materialnej.

Preferowane artykuły to:

– żywność z długą datą przydatności;

– środki czystości;

– artykuły szkolne dla dzieci;

– słodycze;

– pralka.

Każdy kto chciałby wesprzeć potrzebującą rodzinę i przyczynić się do tego aby ich święta były bardziej radosne, może tego dokonać przynosząc wyżej wymienione produkty do Gminnej Biblioteki Publicznej w Pałecznicy do piątku (11.12.2015 r.) do godz. 15.00.

Zbiórki będą również organizowane w szkołach na terenie gminy.

Za wszelką pomoc organizatorzy bardzo dziękują!