Ekstremalna droga krzyżowa Małopolską Drogą Św. Jakuba ze Skalbmierza do Zielenic

Ekstremalna droga krzyżowa Małopolską Drogą Św. Jakuba ze Skalbmierza do Zielenic – 11 kwietnia (piątek), początek o godz. 21.00 w kolegiacie  w Skalbmierzu.

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu, Urząd Gminy oraz członkowie Bractwa św. Jakuba z Pałecznicy zapraszają 11 kwietnia (piątek) na nocną, ekstremalną drogę krzyżową Małopolską Drogą św. Jakuba  ze Skalbmierza do Zielenic (ok. 25 km).  Rozpoczęcie mszą św. o godz. 21.00 w skalbmierskiej kolegiacie. Przewidziany jest  poczęstunek herbatą w Niezwojowicach u Państwa Król i w Pałecznicy (remiza OSP). W Zielenicach zostanie odprawiona msza św. na zakończenie Drogi Krzyżowej. Powrót busem do Pałecznicy i Skalbmierza około 5.00 godziny rano w sobotę.

Udział w ekstremalnej drodze krzyżowej jest okazją do spotkania z Bogiem i pozwolenia Mu prowadzić się nawet, gdy nogi odmówią posłuszeństwa.. To wyzwanie to zgoda na trudne warunki, zmęczenie, zimno itp. Jednak mogą one bardzo pomóc otworzyć się na medytację i modlitwę, pokazując prawdę o własnych ograniczeniach, do których możesz Jego w ten sposób zaprosić.

Zapraszają: proboszcz parafii Św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu – ks. Marian Fatyga oraz wójt gminy Pałecznica – Marcin Gaweł.

A w drogę polecamy zabrać ze sobą:

Latarka z zapasowymi bateriami.

 

Elementy odblaskowe (np. opaski lub światełka przytwierdzone do ubrań, najlepsza jest kamizelka samochodowa).

Ciepłe napoje w termosie (kawa, herbata).

Suchy prowiant wg potrzeb.

Jakieś słodycze  na pokrzepienie w trudnych chwilach.

Wygodne buty.

Czapka i rękawiczki – może być chłodno.

Polecamy zabrać kije trekingowe.

 

ekstremalna droga krzyżowa - plakat(1)