Extremalna Droga Krzyżowa

Ekstremalna Droga Krzyżowa ze Skalbmierza do Wiślicy – 27 marzec (piątek), początek o godz. 18.00 w kolegiacie w Skalbmierzu.

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu, członkowie Bractwa św. Jakuba oraz Urząd Gminy z Pałecznicy zapraszają 27 marca (piątek) na nocną, Ekstremalną Drogę Krzyżową Małopolską Drogą św. Jakuba ze Skalbmierza do Wiślicy (ok. 25 km). Rozpoczęcie mszą św. o godz. 18.00 w skalbmierskiej kolegiacie. Przechodzimy przez Kobylniki, Czarnocin, Probołowice, Miernów oraz Stawiszyce. Postoje w Kobylnikach, Czarnocinie i Probołowicach. Trud nocnego marszu chcemy ofiarować w intencji Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016. W Wiślicy zostanie odprawiona msza św. na zakończenie Drogi Krzyżowej. Powrót autokarami w godzinach porannych w sobotę.

Udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej jest okazją do spotkania z Bogiem i pozwolenia Mu prowadzić się nawet wtedy, gdy nogi odmówią posłuszeństwa… To wyzwanie, to zgoda na trudne warunki, zmęczenie, zimno itp. Twoja odwaga pomoże otworzyć się na medytację i modlitwę oraz pokaże prawdę o własnych ograniczeniach, które Jezus może pomóc Ci przezwyciężyć.

Chętni poniżej 18 roku życia chcący wyruszyć razem z nami, proszeni są o posiadanie w dniu pielgrzymki pisemnej zgody rodziców lub opiekunów. Nie ma potrzeby wcześniejszego zgłaszania – nie prowadzimy zapisów. Idziemy na własną odpowiedzialność (niezależnie od pogody).

W drogę polecamy zabrać ze sobą:
Elementy odblaskowe (np. opaski lub światełka przytwierdzone do ubrań lub kamizelkę odblaskową/drogową – obowiązkowo).
Plecak.
Latarkę/lampkę/świecę/pochodnię.
Ciepłe napoje w termosie (kawa, herbata).
Suchy prowiant według potrzeb.
Jakieś słodycze na pokrzepienie w trudnych chwilach
Wygodne, ciepłe buty.
Czapka, szalik i rękawiczki – może być chłodno.
Polecamy zabrać kije trekingowe.

Do zobaczenia! 

extrem,alnba