III. Nocna Droga Krzyżowa z Czarnocina do Pałecznicy – 18 marca (piątek)

Pamiętaj! Początek 18 marca (piątek ) o godz. 19.00 w kościele w Czarnocinie.

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu, parafilia Wniebowzięcia NMP w Czarnocinie, parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej, parafia św. Jakuba w Pałecznicy, Urząd Miasta i Gminy Skalbmierz, Urząd Gminy w Pałecznicy, Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Skalbmierz i Gminy Pałecznica zapraszają 18 marca (piątek) na III. Nocną Drogę Krzyżową Małopolską Drogą św. Jakuba z Czarnocina do Pałecznicy (ok. 25 km). Rozpoczęcie o godz. 19.00 w kościele w Czarnocinie. Przechodzimy przez Ciuślice, Krępice, Kobylniki, Skalbmierz, Tempoczów Rędziny, Niezwojowice. Trud nocnego marszu chcemy ofiarować w intencji Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016 oraz 1050 rocznicy Chrztu Polski. W Skalbmierzu zostanie odprawiona o północy msza św. przez biskupa ordynariusza Jana Piotrowskiego.

Dojazd ze Skalbmierza do Czarnocina autokarami o godz. 18:30 (na parkingu pod kolegiatą). Zakończenie o godz. 5:00 w Pałecznicy śpiewem godzinek o NMP. Powrót autokarami w godzinach porannych w sobotę (ok. godz. 5:00-6:00).

Udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej jest okazją do spotkania z Bogiem i pozwolenia Mu prowadzić się nawet wtedy, gdy nogi odmówią posłuszeństwa… To wyzwanie, to zgoda na trudne warunki, zmęczenie, zimno itp. Twoja odwaga pomoże otworzyć się na medytację i modlitwę oraz pokaże prawdę o własnych ograniczeniach, które Jezus może pomóc Ci przezwyciężyć.

Chętni poniżej 18 roku życia chcący wyruszyć razem z nami, proszeni są o posiadanie w dniu pielgrzymki pisemnej zgody rodziców lub opiekunów. Nie ma potrzeby wcześniejszego zgłaszania – nie prowadzimy zapisów. Idziemy na własną odpowiedzialność (niezależnie od pogody).

W drogę polecamy zabrać ze sobą:

  • Elementy odblaskowe (np. opaski lub światełka przytwierdzone do ubrań lub kamizelkę odblaskową/drogową – obowiązkowo).
  • Plecak.
  • Latarkę/lampkę/świecę/pochodnię.
  • Ciepłe napoje w termosie (kawa, herbata).
  • Suchy prowiant według potrzeb.
  • Jakieś słodycze na pokrzepienie w trudnych chwilach.
  • Wygodne, ciepłe buty.
  • Czapka, szalik i rękawiczki – może być chłodno.
  • Polecamy zabrać kije trekingowe.

Do zobaczenia!

Plakat III. nocnej Drogi Krzyżowej