Informacja

Drodzy mieszkańcy

Nawet w przypadku zagrożenia jakim jest koronawirus oszuści próbują wyłudzić dane podszywając się pod instytucje rządowe lub bankowe. Szczególnie w okresie, gdy dla własnego bezpieczeństwa nie wychodzimy z domu,   powinniśmy wykazać się wzmożoną czujnością przed istniejącymi przypadkami, próbami oszustw, wyłudzeń danych osobowych. 

 Otrzymujemy od Was informacje o przypadkach ankiet telefonicznych i zbieraniu szczegółowych informacji na temat sytuacji mieszkaniowej i finansowej oraz uzupełnieniu danych kontaktowych.

Informujemy, iż Gmina Pałecznica nie zleciła żadnych badań opinii publicznej oraz co bardzo ważne nie udostępnia danych kontaktowych mieszkańców.  

Policja przestrzega także przed podobnymi próbami wyłudzania pieniędzy ,,na koronawirusa”: oferowaniem sprzedaży środków mających rzekomo cudowne właściwości i zwalczającymi wirusa, czy podszywaniem się pod służby sanitarne i Ministerstwo Zdrowia oraz organizacje, które walczą z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Oszuści pukają do drzwi, ubrani w kombinezony ochronne i tłumaczą, że chcą przeprowadzić dezynfekcję lokalu, badanie wody oraz proponują sprzedaż środków dezynfekujących wszystko pod  pretekstem walki z epidemią