„Jeżdżę z głową”- małopolski projekt nauki jazdy na nartach

Projekt „Jeżdżę z głową” jest projektem skierowanym do uczniów klas III i VI szkół podstawowych, którzy nie umieją jeździć na nartach. To dla nich zorganizowano kursy nauki jazdy w postaci jednodniowych wyjazdów do ośrodka narciarskiego „Sławicski Raj” mieszczącego się w Sławicach Szlacheckich koło Miechowa.

Nauka jazdy na nartach jest połączona z edukacją nt. bezpieczeństwa na stokach i trasach narciarskich oraz udzielania pierwszej pomocy podczas wypadku na stoku.

Począwszy od 5 lutego, grupa 30 uczniów z Zespołu Szkół w Pałecznicy wyjeżdża na jednodniowe szkolenia. Uczestnicy projektu spędzą na stoku 20 godzin, tj. 8 wyjazdów, z których każdy przewiduje 2,5 godziny nauki na stoku. Lekcje odbywają się pod czujnym okiem instruktorów, dzięki którym dzieci będą nabywały podstaw poprawnej techniki jazdy na nartach. Instruktorzy zapoznają również małych narciarzy z zasadami bezpiecznego korzystania ze stoku narciarskiego, ze szczególnym zwróceniem uwagi na konieczność jazdy w kasku.

Małopolski projekt ,, Jeżdżę z głową” realizowany w 2014 roku przez Gminę Pałecznica w ramach zadania „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży” dofinansowany jest ze środków budżetu Województwa Małopolskiego.

 

Koordynatorem projektu jest pani Joanna Frączek.