Niecodzienne odwiedziny

Dnia 5 lutego 2013 roku Zespół Szkół w Pałecznicy zaszczycił swoją obecnością ks. biskup Marian Florczyk.

Dzieci i młodzież od ponad dwóch tygodni przygotowywały się na tę wizytę. Pod nadzorem pań katechetek- Andżeliki Konderak oraz Anny Zemeły, grupa uczniów zainaugurowała ciekawy program artystyczny, prezentując utwór pt. „Bądź pochwalony Gościu nasz”. Tymi słowami gorąco przywitaliśmy nie tylko biskupa Florczyka, ale również towarzyszącego mu księdza proboszcza -Bogdana Pasisza oraz pana wójta naszej 


Uczniowie ZS zarecytowali piękne wiersze i wzruszające pieśni. Wszyscy byli szczerze urzeczeni, jednak największe wrażenie wywarła czteroletnia wychowanka przedszkola-Kinga. Dziewczynka bez żadnej tremy zaprezentowała krótki wierszyk, po czym pewnym , ale jeszcze tak małym kroczkiem, pomaszerowała do zacnego Gościa, aby wręczyć Mu bukiet kwiatów.

Po części artystycznej przedstawiciele uczniów oraz wybrani rodzice, dziękując duchownemu za odwiedziny, wręczyli symboliczną wiązankę i ogromnego pluszaka.

Ksiądz biskup nie ukrywał wzruszenia. Dziękując wszystkim za tak przygotowane spotkanie, skierował do młodzieży i dzieci kilka znamiennych słów – słów o potrzebie dobroci, szczerości i tolerancji.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała pani dyrektor naszej placówki-Wioletta Kocel, mówiąc o tym, iż to spotkanie na długo zapisze się w pamięciach nas wszystkich oraz zapraszając na poczęstunek przygotowany przez wspaniałych i niezawodnych rodziców.

 

Alicja Wójcik

Aleksandra Marzec