Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej

Już trzydziesty szósty raz odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Eliminacje zostały przeprowadzone 21 marca 2013 r., na sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Pałecznicy. Konkurs zorganizowany był w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów szkoły podstawowej (klasy IV-VI) oraz dla uczniów gimnazjum. Do konkursu zgłosiło się bardzo wielu chętnych. Turniej rozpoczął przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej z Proszowic, który objaśnił jego zasady, a następnie każdy z uczestników otrzymał swój test. Celem zmagań konkursowych było zapoznanie młodzieży z przepisami przeciwpożarowymi. Uczestnicy mieli pół godziny na rozwiązanie wszystkich zadań, ale okazało się, że wszyscy skończyli przed wyznaczonym czasem. Po krótkiej przerwie, potrzebnej na ocenę prac, ogłoszono wyniki.

W grupie uczniów ze szkoły podstawowej pierwsze miejsce zajął Witold Gaweł (SP Pałecznica). Drugie miejsce należało do Doriana Zabagło (SP Ibramowice), a trzecie do Łukasza Sikory (SP Pałecznica). Następnie ogłoszono wyniki dla uczniów z gimnazjum, gdzie na podium stanęli: Mateusz Maj i Alicja Wójcik z Gimnazjum w Pałecznicy oraz Aldona Kuś z Publicznego Gimnazjum w Ibramowicach. Dyplomy i nagrody wręczali: Wójt Gminy Pałecznica- Pan Marcin Gaweł oraz przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej z Proszowic. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w turnieju.
Laureaci konkursu, od pierwszego do trzeciego miejsca, w obu kategoriach wiekowych, zostali zakwalifikowani do eliminacji powiatowych, które odbędą się w Proszowicach.

 

Witold Gaweł, kl. VI

SP Pałecznica