Plenerowa Droga Krzyżowa

Bez tytułu

Plenerowa Droga Krzyżowa dekanatu skalbmierskiego

W niedzielę, 25 lutego, wyruszymy z modlitwą w pierwszej w tym roku plenerowej drodze krzyżowej. Dekanalna Droga Krzyżowa z Działoszyc do Skalbmierza to propozycja dla wszystkich wiernych dekanatu skalbmierskiego.Trasa do przejścia to 9 km. Plenerowe nabożeństwo, w którym weźmiemy udział przechodząc przez Działoszyce, Dziekanowice, Bronocice, Podgaje i Skalbmierz będzie dużym wyzwaniem, a jednocześnie duchową i fizyczną rozgrzewką przed Nocną Drogą Krzyżową ze Skalbmierza do Proszowic zaplanowaną na 23 marca.

W trakcie Dekanalnej Drogi Krzyżowej tradycyjnie zatrzymamy się przy 14 stacjach zgłębiając wielkopostne rozważania, które wygłoszą uczestnicy nabożeństwa. Zachęcam wszystkich parafian do udziału w tym ekstremalnym wydarzeniu. Poświęćmy trud wspólnego marszu w tych trudnych warunkach pogodowych Bogu, zanosząc do Niego chowane w naszych sercach intencje.

Drogę Krzyżową rozpoczniemy w kościele Świętej Trójcy w Działoszycach o godzinie 18.00. Wierni ze Skalbmierza mogą skorzystać z transportu autokarami, które do Działoszyc wyruszą spod skalbmierskiego kościoła o godz. 17.30. Po nabożeństwie uczestnicy zostaną również odwiezieni. Proszę wszystkich o ciepły ubiór. Zabieramy: rękawiczki, szaliki, czapki i wygodne obuwie. Proszę o zabranie lampionów, lampek i pochodni oraz odblasków.Bezpieczeństwo zapewni policja i druhowie strażcy.

Ks. Marian Fatyga – Proboszcz