Aktualności


Webinarium „Oszustwa z wykorzystaniem wizerunku Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego..."

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (spotkanie online) „Oszustwa z wykorzystaniem wizerunku Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego - jak działają oszuści i jak się przed nimi chronić” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej. Webinarium (spotkanie online) odbędzie się 23 listopada 2023 roku (10:00-11:15).

2023-09-29, 14:29

Wypożyczalnia technologii wspomagających dla osób z niepełnosprawnością

Jak informuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, od 4 września została uruchomiona „Wypożyczalnia technologii wspomagających dla osób z niepełnosprawnością”. W ramach tej inicjatywy można składać wnioski o wypożyczenie takich technologii jak urządzenia do sterowania komputerem za pomocą wzroku, oprogramowania wspierające komunikację alternatywną, powiększalniki, aparaty słuchowe, drukarki brajlowskie, notesy dla osób niewidomych, a także podnośniki, wózki, skutery.

2023-09-28, 15:11

Dzienny Dom Senior +

Jesteś mieszkańcem Gminy Pałecznica w wieku 60+, nieaktywnym zawodowo, który ze względu na podeszły wiek oraz stan zdrowia oraz/lub niepełnosprawność wymaga opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego? SKORZYSTAJ Z POBYTU W PLACÓWCE „Dzienny Dom Senior+”

2023-09-21, 13:29

I Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Pałecznica

7 października o godzinie 9:00 na orliku obok Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pałecznicy zainaugurowany zostanie I Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Pałecznica dla dzieci z rocznika 2013 i młodszych. Wydarzenie jest organizowane przez Szkółkę Piłkarską z Pałecznicy. Rozgrywkom sportowym towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje m.in. quiz piłkarski oraz dmuchańce.

2023-09-18, 14:33

"Sadza płonie. Czad zabija. Żyj" - 4 edycja

Akcja "Sadza płonie. Czad zabija. Żyj" organizowana przez Międzywojewódzki Cech Kominiarzy motywowana jest troską o bezpieczeństwo użytkowników budynków w związku z eksploatacją urządzeń grzewczych, przewodów kominowych i wentylacji. Tegoroczna edycja odbywa się pod Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, Związku Rzemiosła Polskiego.

2023-09-14, 14:40

Kończy się czas na złożenie wniosku o przyznanie stypendium szkolnego

Przypominamy, iż w dniu 15.09.2023 r. upływa termin na składanie wniosków o przyznanie stypendium szkolnego. Kwota dochodu uprawniająca do przyznania stypendium nie może być wyższa niż 600 zł na osobę w rodzinie ucznia. Wnioski dostępne są do pobrania na stronie internetowej oraz w siedzibie Urzędu Gminy pokój nr 19.

2023-09-13, 13:09

Przejdź do wszystkich aktualności

Warto zajrzeć


Filmy promocyjne


Logotypy UE, RP i Małopolski