Ten szczególny dzień dla nas wszystkich: Dzień Babci i Dziadka

W naszej szkole za chwilę przedstawienie dla naszych kochanych Babć i Dziadków. Atmosfera napięta , ale gdy wchodzimy na salę gimnastyczną ,na której, jak co roku , odbywają się przedstawienia dla naszych kochanych Dziadków, stres mija .

Sala pięknie udekorowana , ściany przypominają piękne laurki . Całe to arcydzieło przygotowały dzieci . Jako pierwsza przemawia pani dyrektor , składa życzenia wszystkim seniorom . Życzy dużo zdrowia i uśmiechu, dziękuje za tak liczne przybycie i zaprasza do wysłuchania tego, co przygotowały wnuczęta. Wszyscy czekają zniecierpliwieni , każda Babcia i każdy Dziadek wypatrują swoich wnucząt . Po chwili pojawiają się najmłodsi: na scenę wbiega grupa przedszkolaków przebranych za smerfy,  z żółtymi pomponami w rękach, które nadają akcentu całemu przedstawieniu .Rozlega się muzyka, zaczynają tańczyć i rapować.

 Babcie i Dziadkowie są zachwyceni. Następne występy też są piękne i kolorowe. Dzieci z przejęciem mówią wiersze , śpiewają piosenki , tańczą. Dziękują Dziadkom za:

  • czytanie im bajek, tak pięknych i kolorowych;
  • naukę jazdy na rowerze;
  • pyszne obiadki i słodką szarlotkę;
  • po prostu za to, że są.

Wszyscy Dziadkowie byli wzruszeni, było to widać po ich uśmiechniętych twarzach i iskierkach w oczach. Dzieci stanęły na wysokości zadania , ale pamiętajmy, że duży wkład w te przedstawienia włożyli też nauczyciele , to oni pomogli nam ten dzień przygotować . Dzień Babci i Dziadka to szczególny dzień , ten dzień uczy nas pokory i szacunku do starszych ludzi. A takie przedstawienia są tego dowodem . Pamiętajmy, że Babcia czy Dziadek to też dobry kumpel ,który sprawdza się w najtrudniejszych sytuacjach, a także doskonały kompan do zabawy.

Po przedstawieniu, w podzięce za to, że Babcie i Dziadkowie tak licznie do nas przybyli , rodzice wraz z nauczycielami przygotowali mały poczęstunek .Przy słodkim ciastku i herbacie wspomnieniom  nie było końca . Dziadkowie opowiadali ze wzruszeniem o przedstawieniu , które, jak co roku, odniosło ogromny sukces . Dzięki takim świętom stajemy się lepsi , a nasze życie jest weselsze.

Do zobaczenia w następnym roku …

Magda Szydłowska, kl.IV