Błogosławiony dzień

5 lutego 2013r. do naszej szkoły w Pałecznicy przybył z wizytą Ksiądz Biskup diecezji kieleckiej Marian Florczyk. Do tego spotkania przygotowywaliśmy się wszyscy. Każdy z nas wiedział, że ten dzień będzie wyjątkowy.

Cała społeczność uczniowska, w strojach galowych i z przygotowanymi wcześniej serduszkami w rękach, zebrała się w sali gimnastycznej. Ksiądz biskup w asyście księdza proboszcza, pana wójta i pani dyrektor obejrzał budynek szkoły i przybył do nas. Nasi starsi koledzy przygotowali słowno-muzyczne powitanie. Wzruszający był moment, gdy wszyscy śpiewaliśmy razem „Bądź pozdrowiony gościu nasz”. Księdza Biskupa przywitali także: pan Wójt, pani Dyrektor oraz rodzice . Od dzieci dostał  na pamiątkę wielkiego misia. Dwie dziewczynki spodobały się księdzu Biskupowi najbardziej: Kinga Nowakowska i Kinga Kralka, bo powiedział, że dzięki takim dzieciom dużo dowiedział się o sobie samym i dodał, że podając rękę tym dziewczynkom, podaje każdemu z nas osobno.

Ksiądz Biskup pozdrowił nas i poprosił, byśmy to pozdrowienie zanieśli do swoich rodzin. Prosił, byśmy kochali swoich rodziców i wyrażali im wdzięczność. Mówił o tym, żebyśmy szanowali swoich nauczycieli, bo ciężko pracują, aby nas tylu rzeczy nauczyć, żebyśmy byli grzeczni i dbali o piękną szkołę. Na koniec pobłogosławił nas wszystkich na każdy dzień pobytu w szkole. Potem spotkał się z naszymi nauczycielami i rodzicami.

Ten dzień był bardzo wzruszający i długo zostanie nam w pamięci.

Kinga Marzec, kl.IV