Wizyta księdza biskupa

Niecodzienną wizytę przeżyli uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół w Pałecznicy. Dnia 5 lutego 2013 r. do placówki  zawitał Biskup Pomocniczy Ksiądz Marian Florczyk.

Słowami radosnej pieśni „Bądź pozdrowiony gościu nasz” wychowankowie witali sufragana diecezji kieleckiej, który przybył w towarzystwie księdza proboszcza naszej parafii Bogusława Pasisza, pana wójta Marcina Gawła oraz pani dyrektor Wioletty Kocel.

Słowa powitania do dostojnego gościa skierowali uczniowie klas gimnazjalnych, ale młodsze dzieci również zapewniły księdza Biskupa o swojej miłości wznosząc w górę własnoręcznie wykonane serduszka.

Wzruszającym momentem powitania były słowa czteroletniej Kingi, która jako najmłodsza i najodważniejsza prosiła Księdza Biskupa o błogosławieństwo.

Nie zabrakło też słów wypowiedzianych przez przedstawicieli Rady Rodziców, którzy zapewnili ks. Biskupa o tym, ze chcą wychować swe dzieci w wierze katolickiej, a w tym pomocna okazuje się szkoła. Biskup Marian Florczyk wysłuchał wszystkich z uwagą ale i z uśmiechem, a radosna atmosfera spotkania udzieliła się wszystkim obecnym.

Dostojny Gość podziękował za skierowane do niego słowa, zwrócił też uwagę na życzliwą atmosferę, jaka panuje w szkole, a na koniec udzielił zgromadzonym duszpasterskiego błogosławieństwa.

Następnie odbyło się spotkanie z pracownikami szkoły, podczas którego Biskup podziękował za ich codzienny trud.

Takie dni na długo pozostają w pamięci…

Karolina Gaweł, kl.IV