Wolontariusze wciąż w cenie

Medycyna określiłaby chorobę jako brak równowagi w procesach życiowych w organizmie. Filozofia mówi nam, że choroba jest wynikiem pewnego braku dobra. Co o chorobie mówi Biblia? Biblia mówi, że choroba, cierpienie jest skutkiem grzechu pierworodnego, któremu jako ludzie wszyscy podlegamy. Tak więc każdy może określić chorobę po swojemu, ale jedno musimy stwierdzić, że doświadczamy jej wszyscy: dzieci, dorośli, młodzi i starzy, nie omija nikogo.

W swojej pracy duszpasterskiej spotkałem wielu młodych ludzi, trzymających cierpienie w swoich dłoniach, udręczonych chorobą. Ci właśnie chorzy są tak często niezrozumiani przez tych, którzy są zdrowi, silni,do nikogo nie muszą wyciągać dłoni. Choroba wyklucza, cierpiący stawia pytanie:dlaczego?

W te lutowe, długie wieczory, warto pomyśleć czy potrafię ofiarować swój czas dla ludzi chorych, samotnych i opuszczonych. Warto pomyśleć i rozejrzeć się czy wokół mnie wśród znajomych, sąsiadów, najbliższych nie ma tych, którzy czekają na moje dobre słowo, poświęcenie czasu, życzliwy uśmiech.

Wolontariusz to słowo dziś bardzo popularne, które zobowiązuje do dzielenia się sobą z innymi. Jesteś wolontariuszem kiedy z potrzeby serca ofiarujesz swój czas innym nie czerpiąc z tego korzyści materialnych. To przebywanie z drugim człowiekiem, rozmowa, pomoc sprawia, że możesz ubogacić swoje wnętrze. Zachęcam, dołącz do grona milionów wolontariuszy, którzy czynią miłość z potrzeby serca.

Skalbmierz, 24 lutego 2019 rok

Ks. Marian Fatyga