Remont remizy OSP w Nadzowie 2010

Zniszczony budynek, stare, nieszczelne okna i drzwi, sfatygowana brama wjazdowa, brak twardego podłoża wokół, zdewastowane ogrodzenie… Tak do niedawna można by opisać stan remizy OSP w Nadzowie oraz terenu wokół budynku. Sytuacja ulega jednak diametralnej poprawie. Dzięki dotacji uzyskanej w trybie konkursu „Małopolskie Remizy 2010”, ogłoszonego przez Zarząd Województwa Małopolskiego, trwają prace budowlano-remontowe.

O tym, jak ważna dla lokalnej społeczności jest strażnica OSP w Nadzowie, nikogo nie trzeba przekonywać. Podkreśla to również sołtys wsi – Józef Kwiecień. To tutaj przechowywany jest samochód strażacki, sprzęt gaśniczy, mundury i całe oprzyrządowanie strażaków, tutaj organizowane są ćwiczenia i szkolenia, tutaj wreszcie spotyka się miejscowa młodzież i panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Tymczasem niszczejący z biegiem lat budynek nie tylko nie wyglądał estetycznie, ale również nie zapewniał bezpieczeństwa.

Dzięki pomocy finansowej uzyskanej w trybie konkursu „Małopolskie Remizy 2010”, w ciągu ostatniego roku, sytuacja znacznie się poprawiła. W ramach zadania pod hasłem „Odnowa infrastruktury w OSP Nadzów” w strażnicy wymienione zostały okna i drzwi oraz brama garażowa. Wjazd utwardzono kostką brukową, wyremontowano również część ogrodzenia wokół budynku. Oprócz dalszego jego remontu planowana jest jeszcze termomodernizacja obiektu oraz zamontowanie kominka z wkładem grzewczym.

(PAG)